Datum: 16.02.2019

Vložil: Jiří Štangl

Titulek: důchodce 80 let

Můj příspěvěk je v tom že jsem jako přímy učastník,a byl přitomen toho jak můj otec prováděl na stavbě domu v Jenštějne různé truhlářské práce.Pamatuji se přesně že to bylo před měnou v roce 1953 a dokončovali jsme vybavení kaple .Při jednom pozdním odpoledni jsme zahledli že za bránou stojí tatra-plán nebo tatra 8 a že řidič vláčí nákého ožralu, když jsme došli blíž, můj otec začal mi vysvětlovat že tato lůza - nám dnes vládne a potom se obratil na pana Mikoláška s tím já se Vám divím že se s Tondou zahazujete. pan Mikolášek pravil -mistře myslite že bych to mohl dělat bez jeho pomoci, on mi pomohl za okupace a já zase jemu- Ještě bych rád sdělil že byl pan Mikolášek z naší praci velmi spokojen a já jako učeň jsem dostal pozornost 50,000,-Kčs a za tyto peníze mi otec koupil motorku ČZ 125 v Bíle labuti . ČZ byla celá černá a stála 56,700Kčs těsně nák před měnovou reformou-pana Mikoláška jsem dosti dobře znal a domnívám se že bych mohl přispět jako přímý účastník k děli řipravováného filmu- Děkuji Vám za pochopení a jsem s pozdravem Jíří Štangl--

Přidat nový příspěvek