Kurzívou - nejsou přímí předkové, potažmo vůbec nezapadají do mých rodů. V některých případech pokrevně spřízněni s jinými rody, zde uvedenými. Zde je uvedeno cca 90 % evidovaných příjmení.

Červeně - hledám potomky těchto osob (viz záložka "hledám").

"F" - Rád se odvděčím za staré fotografie.

384 příjmení (stav k: 19.1.2012) -------------------------------legenda ke krajům: JČ-Jihočeský,KH-Královéhradecký,LB-Liberecký,PL-Plzeňský,PHA-Praha,ST-Středočeský,US-Ústecký,VY-Vysočina

 

Příjmení

Století

Místo

Kraj

 

 

 

 

Alounek

17.

Číbuz

KH

Andres, Hugo,Jindřich,Antonín

20.

Praha Vršovice

PHA

Andrle-Šafář

17.

Jedlová

PA

Bachura

17.-18.

Roveň (Pardubice)

PA

Bara

17.-18.

Maršovice ? Okolí

ST

    

17.

    

ST

Bartovský

Bednář

17.

17.

Božkov

Potštejn

PL

KH

Bechině

18.

Janovice,Nezdice

ST

Belík

18.

Dubeč,Běhovice

ST

Beňák

17.

Sadská

ST

Beneš (měšťané)

17.-18.

Sadská

ST

Benešovský

17.

Dolní Chvatliny

ST

Bergel

18.

Solec

ST

Bláha

18.

Bláhova Lhota

ST

Blažek

18.-19.

Myslotín (Pelhřimov)

VY

Bloudek

Boháč

Brandejs

17.

18.

18.

Dubovice, Starý Pelhřimov

Sopotnice

Petrovice u Týniště nad Orlicí

VY

KH

KH

Braxa

17.-18.

Mlékovice (Kouřim)

ST

Brodeška - viz Grodeška

17.

Sadská

ST

Brož

17.-18.

Č. Hora, Běrunice

ST

Brzák

18.

Běrunice

ST

Břečka

18.

Tismice

ST

Březina (svobodníci)

17.

Němčice

ST

Bříza

18.

Pučery

ST

Budyšinský, Budešínský

18.

Dubeč ? 

PHA

Bulík

17.

Letkov

PL

Bureš, Burš ?

17.-18.

N. Ves u Tuklat

ST

Buřič (svobodníci)

17.-19.

Kopaniny,Bradáčov,Novotinky,(Statenbrunn)

ST,JČ,VY

Cichra,Cychra, Sychra

17.

Rosička

Čáp (svobodníci)

16.-17.

Miřetice (Vlašim)

ST

Čechura (Mandl)

16.-19.

Bušovice, Letkov, Dýšiná (Plzeň)

PL

Čekan

17.-18.

Pha - Michle, Vršovice

PHA

Černovický

18.

Turnov

LB,KH

Černý

(16) 17.

Sadská

ST

Černý

18.

Lázně Bělohrad ?

KH

Červenka

18.-19.

Ejpovice, Štěnovice (Plzeň)

PL

Červinka, Svoboda

19.-20.

Křinec

ST

Čeřovský

17.-18.

Borovnice, Arnoštov

KH

Čížek,Žižka,Šiška

17.-18.

Bezděkov, Jedlová

VY,PA

Daněk

17.-18.

Maršovice, Křečovice

ST

Dědek (mlynáři) F

17.-19.

Lukavec (Pacov)

VY

Dolejší

Doležal

18.

17.

Horosedly

Lupenice

KH

Došel F

19.-20.

Praha, Pardubičky, Mikulovice

PA

Došel

16.-19.

Studánka u P., Ředice, Roveň

PA

Doubrava

Drtík

17.

17.

Sadská

Sopotnice

ST

KH

Duda   (svobodníci)

17.

Vračkovice, Vratičkovice

ST

Dušek

17.-18.

Dubovice,Vlásenice,Myslotín

VY

Dvořák

17.

viz Ježek

ST

Eisner, Bedřich

20.

Praha, Chrást, Kyšice, Ejpovice

PHA,PL

Eliáš

18.-19.

Přepeře u Horního Bousova

ST

Fáček

17.

Horní Radouň

Fau, Pfau

18.

Dobronice u Chýnova

Felber

17.

Strážky (Troschig)

US

Fiala

18.-19.

Červený Hrádek (o. Kouřim)

ST

Ficker

18.

Rotschitz - Řečice (zaniklá ves)

US

Filip (Vlk)

17.-18.

Bušovice

PL

Filkur

17.-18.

Mužský

ST

Fischer,Fišer

18.-19.

Pha-Podolí,Paběnice u Kunratic,Škvorec,Nehvizdy

PHA

Flanderka

17.

    

ST

Fojtl, Foytl (Červený)

17.

Velešín

Formánek

18.

Dražkovice

PA

Francl  (svobodníci)

17.-18.

Tomice

ST

Frifferth,Frisserth (Morgenstein)

17.-18.

Pirken - Březenec a okolí

US

Froněk

17.

Křemže,Opařany

Frýd (Židé)

18.

Černice

PL

Fuks, Fuksa, Fux

15.-18.

Roveň

PA

Furerbel

17.

Suchdol (Dornthal)

US

Grodeška

17.

Sadská

ST

Hájek

17.-18.

Bernartice

ST

Hála

18.

Stojice

ST

Halama

17.

Nesměň, Mlékovice

ST

Haldovský

18.

Uhříněves a okolí

ST

Hančil, Hončil

17.

Lázně Bělohrad ?

KH

Hanoušek

17.

Synkov, Ledská

KH

Haubner

17.-18.

Glieden - Lideň

US

Havlík

18.

Příchvoj

KH

Havlín

Hejnovský

17.

18.

Sadská

Sopotnice

ST

KH

Hendrich, Hendrych

17.

Líšnice (Milevsko)

Hládek

Hlaváček

Hlavatý

17.

18.

17.

Dolní Cerekev

Záměl

Peklo

VY

KH

KH

Hlavín

17.

Těchařovice

ST

Holejšovský    (svobodníci) F

17.-19.

Kopaniny F, Chmelná, Jeníkov, Lukavec

ST

Holejšovský z Holýšova (dtto)

15.-17.

Holýšov

ST,VY,JČ

Holejšovský ze Slavětína (dtto)

16.-17.

Holýšov, Otročice

ST

Holeš

18.

DNV u L. Bělohradu

KH

Holiz(a)

18.

Dnešice

PL

Holub

17.

Morašice,Hodušín

PA,JČ

Homolka F

17.-19.

Nový Rychnov, Nepomuk

VY,PL

Homolka, Jaroslav F

19.

Vysoké Mýto, Plzeň

PA

Homolka

20.

Tábor

Horák

18.

Roveň u Pardubic

PA

Horký

17.-18.

Hořany

ST

Hořčička

18.

Ředice ?

PA

Hrádek

16.-18.

Maršovice

ST

Hrala

17.

Jelcovy Lhoty, Velký Rybník

VY

Hron

16.-17.

Solopysky u Počepic

ST

Hrozný

18.

Nová Ves u Tuklat, Klučova

ST

Hrstka, Hostka

16.-17.

Břevnice

ST

Hrůša

17.

Kněžmost ?

ST

Hrůza, Hrůzina

17.-18.

Božkov a okolí

PL

Hrůzina ?

18.

Dýšiná okolí

PL

Huda,Huďa,Hudia

17.-18.

Dubovice

VY

Hula, Holat

17.

Pučery

ST

Hybš, Hubsch

17.-19.

Záluží u Čelákovic, Nehvizdy

ST

Chadima

17.

Drahobudice

ST

Chaloupek

17.-18.

Myslotín

VY

Chládek

(16)17.-18.

Sadská

ST

Chlapec

17.-19.

Dubeč, Limuzy

ST

Chlumecký

17.-18.

    

ST

Chmátal

17.-18.

Rovina u Počepic

ST

Chocholouš F

18.-19.

Ostřešany, Mikulovice

PA

Chrachtil, Chrochtil

17.

Sadská

ST

Chudáček

17.-18.

Chrást u Plz.

PL

Chvalovský

18.

Odřepsy

ST

Jakoubek

18.

Holohlavy

VY

Jandera

17.

Pořešice, Jezvina

ST

Jelínek F

18.-19.

Holotín, Mikulovice

PA

Jenšík na Daměnicích  (rytíři)

(15).-17.

Radvánov, Daměnice

Jenšík z Ježova           (rytíři)

16.-17.

Velký Ježov

Jenšík z Radvánova     (rytíři)

15.-17.

Radvánov, Daměnice

Jezvina

16.-17.

Jezvina (u Počepic)

ST

Ježek

17.

Křemenice (u Počepic)

ST

Ježek

17.

Pha - Vršovice

PHA

Jičinský, Jižinský

18.

Nemošice, Jesničany, Mikulovice

PA

Jíra

17.-18.

Holohlavy

KH

Jiran

17.

Bečváry

ST

Jirand, Jiroud

Jirka

18.

17.

Třebešov

Brná

KH

KH

Jonáš

17.

Zděradice, Tloskov

ST

Junek

18.-19.

Uhřínovice, Častolovice

KH

Kačerovský(svobodníci)

16.

Alberovice, Kačerov

ST

Kalda

17.

Lobzy

PL

Kamarét ze  Žirovnice (vladykové)

14.-15.

Hrad Kámen, Žirovnice

VY

Kamarýt (svobodníci)

(16.) -18.

Němčice, Alberovice, Kačerov

ST

Kameník

18.

Nový Rychnov ?

VY

Kapr, Kaper, Kapper

18.

Nemílkov, Božkov

PL

Karhan

20.

Praha 10

PHA

Kašpar

17.

Drahobudice

ST

Khodl, Kchorl, Kodl

17.-18.

Doubravka, Bukovec

PL

Klíč

18.-19.

Mezilesí, Salačova Lhota

Kocourovský (svobodníci)

15.-16.

Kocourov, Radvánov

Kohout

17.

Chlustina

ST

Kohoutek

18.

Pardubičky

PA

Kohoutek

17.-18.

Maršovice ?

ST

Kolačný

Kolářský

18.

17.

Předhradí

Sopotnice

ST

KH

Kolín

18.

Chvojno

ST

Kolomazník

17.-18.

Toušice, Nesměň, Lhotka, Malotice

ST

Komárek

18.-19.

Svinčany, Piletice

PA, KH

Komorník

17.

Pha - Vršovice

PHA

Konečný

18.

Ostřešany

PA

Kopecký, Čestice

17.-19.

Častolovice ?

KH

Kopecký

17./18.

Božkov

PL

Kopka, Kapka

17.

Křečovice

ST

Kopsa

17.

Sopotnice

KH

Kořenář  (svobodníci)

17.

Brzotice

ST

Kos

18.

Podolí u Rož.

ST

Kosina/Drtík

17.-18.

Sopotnice

KH

Kostelník

17.

Sopotnice

KH

Kotas

Koudelka

18.

18.

Dnešice

Uhřínovice

PL

KH

Kovarský

18.

Kunratice

ST

Kovář

17.

ezmořce ?

ST

Kožman, Kožma

18.

Dýšiná a okolí

PL

Král

18.

Stranný u Křečovic

ST

Krása

17.-18.

    

ST

Krejčí

17.-18.

ezmoř, Lety (Horosedly)

Krodeška – viz Grodeška

Kroupa

17.

17.

Sadská

Sopotnice

ST

KH

Kroužek

17.-18.

Častolovice

KH

Kršnák, ezmoř(svobodníci)

Kryštůfek

15.

17.

Miřetice

Lupenice

ST

KH

Křížek

18.

Nový Rychnov

VY

Kubelík

17.

Maršovice

ST

Kubík, Kubýk (měšťané)

18.

Sadská, Tupesy u Choltic

ST, PA

Kučera

18.

Nový Rychnov

VY

Kučera

18.

Ejpovice

PL

Kučera

18.

Bečváry

ST

Kučera

18.

Mikulovice, Platěnice

PA

Kudera

17.

Kojčice

VY

Kudláček

17.-18.

Častolovice,Čestice

KH

Kunst

18.

Horní Bousov ?

ST

Kunstic

18.

někde u Roždalovic

ST

Kunštát

18.

Lošany

ST

Kuthan

17.-18.

Radíč (Sedlčany)

ST

Kyrychmiller, Kyrich Miller

16.-17.

Dolany

PL

Lab,Láb,Laab

17.

Častolovice

KH

ezmoř (hledám dc. Ljuby)

20.

Slovensko, Izrael, Německo

 

ezmoř, Lachout, Vacholt

17.

Rovina u Počepic

ST

Lejčko (svobodníci)

16.-17.

Miřetice

ST

Lelek

18.

Pr. NV u L. Bělohradu

KH

Lhotka ze Lhotky,Babčic(vladykové,svobodníci)

16.-18.

ezmořc, Lhotka

ST, JČ

Linhart

18.-19.

ezmořce, Maršovice

ST

Linhart

17.

Sulislav ? Lobzy ?

PL

Linka F

18.-20.

ezmoř,Častolovice,Praha,Malotice

ST,KH

Linka F

Liška

18.-19.

17.-18.

Toušice,Štěnkov,Příchvoj,Rakov

Sopotnice, Záměl

ST,KH

KH

Litoš (měšťané ?)

18.-19.

Velká Lhota, ezmoř, Maršovice

ST

 

 

 

 

Lukeš

16.-17.

Sadská

ST

Lux

17.

Častolovice

KH

Lžičař

17.-19.

Sopotnice

KH

Macháček

17.-18.

Zásmuky

ST

Machek

16.-17.

Sadská

ST

Málek

17.

Nová Ves u Dolních Kralovic

ST

Malík

17.-18.

Viz Zíka, Zýka

PL

Malý

17.

Potštejn

KH

Mareš, Marša

17.-18.

Horní a Kostelní Radouň

Marina, Maryna

17.-18.

Dnešice

PL

Marša, Maršů

16.

Kostelní Radouň

Martinec/Švec

17.-19.

Sopotnice

KH

Martínek (svobodníci)

17.

Chmelná

ST

Martínek

18.

Útušice

PL

Mařík

17.-18.

Spolí

ST

Máša

16.

Hradišťko, Sadská

ST

Mašek

17.

Horní Radouň

Mašín

18.

Pučery ?

ST

Mata

18.

Polička

VY

Matějíček

17.

Radíč a okolí

ST

Matějka

18.

Dobrá Voda

VY

Maulík, Moulík

17.-18.

Radíč

ST

Mazaný ze Slavětína (rytíři)

16.

Slavětín

Meliš

17.

Ledská

KH

Měšťan

18.

Šárovcova Lhota

KH

Michek F

18.-20.

Pha - Vršovice 

PHA

Michera

17.

Lično

KH

Mikoláš

17.-18.

Suhrovice ?

ST

Mikolášek F

17.-19.

Rokycany, Mirošov, Rovina u Počepic

ST

Mikolášek F

17.-19.

Praha, Solopysky, Chomutov

ST

Mikisa,Mykysa,Nykysa

17.-18.

Lično, Koldín

KH

Milešovský, Milošovský (svobodníci)

16.-17.

Milošovice

ST

Mlejnek

17.

Radíč ?

ST

Mokrý

17.-18.

Drahobudice

ST

Motl

17.

předměstí Plzně, okolí

PL

Mrázek

18.

Bezmíř

ST

Mužík

17.

Jedlová

PA

Myslivec

17.

Bozděchov

Najbrt

18.-19.

N. Ves, Velim

ST

Navrátil

18.

Mutínsko

ST

Nechvíle

18.

Roveň

PA

Němec

18.

Radímek

ST

Němeček (měšťané)

16.-19.

Sadská

ST

Nepraš (mlynáři)

17.

Žirov

VY

Neřád

(16)17.

Zděradice  

ST

Neuberth

18.-19.

viz Najbrt

ST

Nezbeda

17.-18.

Nové Zámky

ST

Nezmar

Nováček

17.-18.

17.

Svatojánský Újezd a okolí

Sopotnice

VY

KH

Novák

16.-18.

Myslotín,Řemenov

VY

Novák

18.

Častolovice

KH

Novák

16.-18.

Sepekov, Zbelítov

Novák

17.

    

ST

Novoměstský

17.

Pha - Vršovice

PHA

Novosvětský

17.

Pha - Vršovice

PHA

Novotný

18.

Kořenice

ST

Novotný

18.

Chodov (Pha, Kunratice)

PHA

Nový

17.-18.

Bušovice

PL

Nový

18.-19.

Chlustina

ST

Nymburský

17.

Sadská

ST

Oumara, Aumara

18.

Řemenov 

VY

Oustojovský z Ústějova (vladykové)

14(?).-16.

Ústějov, Radvánov

Pakosta

15.-17.

Okrouhlá Radouň

Palaš

17.

    

ST

Páleník

Pavliš

17.-18.

17.

Solec

Pekelec

ST

KH

Pavlík (měšťané)

17.-18.

Sadská

ST

Pelikán

18.

Jezbořice, Piletice

PA, KH

Pelikán

17.

Sadská

ST

Pernštejnský,Perštejnský,Peršenský

16.-17.

Pha - Vršovice, Michle

PHA

Pešek

17.

Bozděchov

Peterka

17.

Libice, Odřepsy

ST

Petříček

17.

Brná, Záměl

KH

Pich, Pych

17.-18.

Skrýchov u Opařan

Pilař

17.

Jedlová

KH

Píša

17.-18.

Chvatliny, Mlékovice

ST

Pitštejnský

17.

Pha – Vršovice ?

PHA

Pivoňka

18.

Červený Hrádek

ST

Plašil

18.

Milovice u L. Bělohradu

KH

Plašil

16.-17.

etroviče (Týniště)

KH

Plecháč, Plechář

18.

Újezd u L. Bělohradu

KH

Plecháček

18.

Roveň

PA

Podhájský

18.

viz Podhorský

ST

Podhorský

18.

Podhor, Zahužely

ST

Pohnan z Pohnání (vladykové)

14.-15.

Pohnání, Holýšov, (Protivín)

Poláček

17.-18.

Kostelní Radouň

Poustevský

18.

Pha – Vršovice 

PHA

Poustka (měšťané ?)

17.-18.

Maršovice

ST

Povolný

19.

Běchovice ?

ST

Prachař

17.-18.

Sopotnice, Potštejn, Brná

KH

Pritl, Pril, Prill

17.-18.

Kněžmost

ST

Procházka

17.-18.

Sadská

ST

Procházka

18.-19.

Slavkovice, Touškov

Procházka

17.

     

ST

Proksch

18.

Hořenec

US

Přibyl (svobodníci)

17.-18.

Římovice

ST

Přítník

17.-18.

viz Daněk

ST

Přitočil

17.-18.

Pha - Vršovice

PHA

Pšenička

18.

Austupenice, Hrabří

ST

Půlpitel, Půlpytel (mlynáři) F

18.-19.

Lukavec, Martinice, Pelhřimov, Radouň

JČ,VY

Racek

17.

Roveň

PA

Rada

15.-18.

Bušovice

PL

Rašovec z Rašovic(zemané)

(15.)-16

Radvánov, Rašovice

JČ,ST

Rataj

17.-18.

Strměchy, Řemenov

VY

Reichl, Reichel, Rajchl

20.

Praha 5

PHA

Reinelt

17.-18.

Pirken - Březenec

US

Rezek

17.

Čáslavky

KH

Roubal

17.-18.

Pha - Vršovice

PHA

Růžek (svobodníci, vladykové)

(15.)-17.

Miřetice, Chmelná

ST

Růžička

17.-18.

Červený Hrádek, Bečváry

ST

Řemen

17.

Rovina u Počepic

ST

Říha

16.-17.

Pravíkov, Křečovice

JČ,ST

Řísnický z Řísnice (vladykové, rytíři)

15.-16.

Řísnice, Radvánov, Daměnice

Sachs

18.

Uckern - Okořín, Hořenec

US

Samek

17.-18.

Lično

KH

Sedláček

17.

Polepy, Pučery, Č.Hrádek

ST

Sejkora

17.-18.

Lično

KH

Semanský

17.-19.

Drahobudice

ST

Sezemský (svobodníci)

17.-18.

Jeníkov,Bernartice,Otročice,Tomice,Budy

ST

Scháněl

18.-19.

Jedlina, Křešín

VY

Schejbal F

(15)16.-19.

Jeníkovice, Mikulovice, Svítkov, Roveň, Vídeň

PA,Rakousko

Schneider

18.

Letkov ?

PL

Skála

18.

N. Ves

ST

Sklenář

17.-18.

Červený Hrádek

ST

Skopec

18.

Hořany

ST

Slezák

16.-19.

Sadská,Turnov,Číbuz,Jasenná

ST,LB,KH

Smítka

17.

Městec Králové

ST

Smolík

17.

Božkov

PL

Smyslovský,Zmyslovský

16.

viz. Zmyslovský

 

Sokol (měšťané)

16.-17.

Sadská

ST

Staněk (svobodníci)

17.

Římovice

ST

Stezka

16.-17.

Jestřebice

Straka

16.-18.

Myslotín, Bradáčov (svobodníci)

VY

Stružka, Struška F

19.-20.

Praha - Podolí a Vršovice

ST

Sudlice z Hrachovic (svobodníci)

15.

Hrachovice

Suchý

18.

Bezděkov 

Svata, Svatý, Stava

18.

Pelhřimov

VY

Svoboda F

18.-20.

Sadská, Křinec, Činěves F, Svídnice

ST

Šamonil

17.-19.

Mezouň,Vráž,Stodůlky,Jinonice

ST

Šanda

17.-19.

Strměchy

VY

Šátek

18.

Křečhoř

ST

Šebesta

17.-18.

Horní Radouň

Šimon, Masílko

17.

Věžná

Šimpach

17.

Myslotín

VY

Šimůnek

17.-19.

Hourní Bousov, Suhrovice

ST

Šindelka, Šindílek

Škandera

18.

17.

Častolovice

Merklovice ? Vamberk ? Sopotnice

KH

KH

Škarvan F

17.-19.

Praha

ST

Škoda

17.

Letkov

PL

Školný

18.-19.

Č. Hrádek

ST

Škrlant

17.-18.

Chlustina

ST

Šlechta

15.-18.

Sadská, Myslotín u PE

ST,VY

Šnajdr

19.

Křinec

ST

Štamfest, Štampfest

17.

Sadská

ST

Štecher (svobodníci)

18.

Milošovice

ST

Štejf,Šteiff,Štajf,Štaif

17.-18.

Chrást u Plz.,Lobzy,Doubravka

PL

Štěpán

17.

Dymokury, Běrunice

ST

Štětina

18.

Touškov

Štilp, Štylp

16.-17.

Lobzy

PL

Šťovíček

18.

Radíč

ST

Šubrt

18.

Český Dub, Frýdštejn, Turnov

KH

Šulc F

18.-20.

Žižkov, Lázně Bělohrad, Nymburk

PHA,KH

Šulc F

16.-18.

Uhlíře,Česká Proseč (Nová Paka), Mohelnice

KH

Šváb

17.

Zásmuky

ST

Švanda, Švenda

17.

Alberovice

ST

Tesař

16.

Letkov

PL

Tomáš 

17.

viz Jonáš

ST

Tomášek (mlynáři)

17.-18.

Lukavec

VY

Truhlář

17.

Zděradice

ST

Tvaroh

18.

Horní Bousov ?

ST

Ústějovský z Ústějova (vladykové)

14(?).-16.

viz Oustojovský

ST

Uxa

17.

Zásmuky ?

ST

Vácha

17.

Sopotnice, Záměl

KH

Vágner

18.

Barborka - Frýdštejn, Český Dub, Křížky (?)

LB

Valík

18.

Dubeč ? 

ST

Vaněček

18.

Touškov, Mišovice

Vaníček

18.

Častolovice

KH

Vařečka F

17.-19.

Bílkov, Č.Hrádek, Toušice, Kořenice 

ST

Vašátko

17.-19.

Sopotnice, Záměl

KH

Vávra

16.-18.

Maršovice

ST

Večerník

18.-19.

"Báborka" u Turnova ?

LB

Vejprava

18.-19.

Přepeře

ST,LB

Veleborský

18.

Podolí, Rožďalovice

ST

Velechovský

18.

viz Veleborský

ST

Viernebl, Vierebl, Viererbl

16.-19.

Troschig-Strážky,Dornthal-Suchdol

US

Vilímovský, Vilím, Brzotický (svobodníci)

16.-19.

Bernartice, Brzotice, Jetřichovec

ST,VY

Vít

17.-18.

Božkov

PL

Vlk (mlynáři)

16.-18.

Božkov, Bušovice

PL

Vocetka

17.-18.

Bečváry

ST

Vojislavický z Vojslavic (vladykové)

14.-15.

Vojslavice, Popelín, Loutkov, Hrad Kámen

VY,JČ

Vojtěch

17.-18.

Čibuz (Číbuz)

KH

Vojtek

Vojtíšek

18.

17.

Banín

Sopotnice

PA

KH

Volak

16.-18.

Radětín

VY

Vošický, Vokšický (svobodníci)

17.-18.

Bernartice, Kačerov, Studený

ST

Vošítka

(16) 17.

Sadská

ST

Vrabec

18.

Roveň

PA

z Miřetic (dědiníci)

15.-16.

Miřetice u Vlašimi

ST

z Ostrova (vladykové erbu zav. střely)

14.-16.

Ostrov u Kondrace

ST

z Římovic (dědiníci)

15.-16.

Římovice u Vlašimi

ST

Wenzl

17.

Bušovice

PL

Záhlava (Nový)

17.

Bušovice ? 

PL

Zameč ? ?

18.

Vinaře

 

Zaurek

18.

Dubeč, Měcholupy

ST

Zedník

17.

Lobzy

PL

Zeika

18.

Čibuz

LB

Zelenka (svobodníci)

18.

Jeníkov ?

ST

Zeman (svobodníci)

16.-17.

Chmelná, (Obrátice)

ST

Zemina

17.-18.

Sobočice, Chvatliny ?

ST

Zich, Zych (dědiníci)

15.-17.

Kuňovice, Miřetice

ST

Zíka, Zýka (Malík)

17.-18.

Chrást u Plz.

PL

Zikeš,Zykeš (mlynáři)

17.-19.

Martinice,Červená Řečice

VY

Zima

18.

Hředle

ST

Zmyslovský ze Zmyslova (svob.)

Zmrzlý   

15.-16.

17.   

Zmyslov ? Radvánov

Lično

               

KH

Zvolský

16.-17.

Sadská,Výrava,Černilov

ST,KH

Žehart   (vladykové)

Žežulka

15.

17.-18.

Nasavrky

Merklovice, Lupenice, Vamberk (?)

JC

KH

Žídek

18.

Moravany

PA

Židlický

18.-20.

Praha, Dubeč, Hořany, Bylany, Klučov

ST